Kapat !
“KONYA BİLİM GÜNLERİ” BİLİM MERKEZİ’NDE KAPILARINI AÇTI

“KONYA BİLİM GÜNLERİ” BİLİM MERKEZİ’NDE KAPILARINI AÇTI

“KONYA BİLİM GÜNLERİ” BİLİM MERKEZİ’NDE KAPILARINI AÇTI

 “KONYA BİLİM GÜNLERİ” BİLİM MERKEZİ’NDE KAPILARINI AÇTI
2023-10-26 20:56:54

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Bilim Günleri kapılarını ziyaretçilerine açtı. Farklı konu ve temalarda atölye çalışmaları, eğlenceli bilim gösterileri, simülasyonlar, söyleşiler ve daha pek çok etkinliğin yer aldığı Konya Bilim Günleri 29 Ekime kadar 10.00-18.00 saatleri arasında Konya Bilim Merkezinde bilim meraklılarını ağırlayacak.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Bilim Günleri, 7den 70e her yaştan bilim meraklısını Konya Bilim Merkezinde ağırlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Türkiyenin TÜBİTAK destekli ilk ve en büyük bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezinde başlayan Konya Bilim Günlerinde farklı konu ve temalarda atölye çalışmaları, eğlenceli bilim gösterileri, simülasyonlar ve daha pek çok etkinlik yer alıyor.

Lego Şehrim Etkinlik Alanında tamamı lego parçalarıyla tasarlanmış şehri görme fırsatı bulan bilim meraklıları, safari etkinlik alanında Afrikanın ıssız ormanlarında gezip birbirinden egzotik canlılarla tanışıyor, bilimi eğlenceli hale getiren bilim tırlarını da ziyaret etme imkanı buluyor. Seralab atölyeleriyle topraklı ve topraksız bitki yetiştirme deneyimini yaşayan bilim meraklıları ayrıca serbest zaman atölyeleri, çocuk kütüphanesi atölyeleri, bilim sokağı atölyeleriyle de bilimin eğlenceli dünyasını adım atıyor.

T3 VAKFI TEKNOFEST GENEL SEKRETERİ SAYMAZDAN MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ KONULU SÖYLEŞİ

Öte yandan Milli Teknoloji Hamlesi, Savunma Sanayii, Girişimcilik konu başlıklarında söyleşi programlarının düzenlendiği Konya Bilim Günlerinde T3 Vakfı TEKNOFEST Genel Sekreteri Muhammet Saymaz da ilk gün etkinlikleri kapsamında Milli Teknoloji Hamlesi konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR ETTİLER

Konya Bilim Günlerine katılan vatandaşlar da Konya Büyükşehir Belediyesine organizasyon için teşekkür etti. Özellikle çocuklar, her yaştan bilim meraklısının yer aldığı Konya Bilim Günlerindeki etkinlikleri çok beğendiklerini söyledi.

29 EKİME KADAR ZİYARET EDİLEBİLECEK

Konyadaki üniversiteler, iş dünyasının önemli temsilcileri, ulusal ve uluslararası paydaşların yer alacağı Konya Bilim Günleri 29 Ekim tarihine kadar 10.00-18.00 saatleri arasında Konya Bilim Merkezinin kapalı alanında ziyaret edilebilecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 72898

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…