Kapat !
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KONUŞAN BAŞKAN ALTAY: “ALTIN BİR DÖNEM YAŞADIK

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KONUŞAN BAŞKAN ALTAY: “ALTIN BİR DÖNEM YAŞADIK

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KONUŞAN BAŞKAN ALTAY: “ALTIN BİR DÖNEM YAŞADIK”

 BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KONUŞAN BAŞKAN ALTAY: “ALTIN BİR DÖNEM YAŞADIK
2024-03-12 13:16:40

Konya Büyükşehir Belediye Meclisinin 2019-2024 dönemi son Meclis toplantısının ilk oturumuna başkanlık eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Meclisinin her zaman olduğu gibi bu dönemde de Türkiyeye örnek bir birliktelik sergilediğini söyledi. Başkan Altay, Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Görevi tamamlayacak arkadaşlarımıza bu yaptıkları hizmetlerin Konyalılar tarafından unutulmayacağını ve altın bir dönem yaşadığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Pandemi ve deprem gibi olağanüstü bir dönem geçirdik ama buna rağmen şehrimize 52 milyar liralık yatırım yapmayı başarabildik. Konyanın hayali olan birçok işin başlangıcını yaptık veya tamamladık dedi.


Konya Büyükşehir Belediye Meclisinin 2019-2024 dönemi son Meclis toplantısının ilk oturumu Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay başkanlığında gerçekleştirildi.

Tüm İslam aleminin mübarek Ramazan-ı Şerifini tebrik ederek konuşmasına başlayan Başkan Altay, Özellikle bu Ramazan yüreğimiz buruk. Gazzede kardeşlerimiz çok büyük zorluk içerisindeler. İnşallah bir an önce kalıcı ateşkesin sağlanması ve açlıkla, susuzlukla canice katledildikleri bir dönemin sona ermesini temenni ediyorum. Rabbim imtihanımızı kolaylaştırsın. ifadelerini kullandı.

YATIRIMLAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Son bir aylık dönemde ulaşımdan tarıma, çevreden kentsel dönüşüme, teknolojiden enerjiye, restorasyon çalışmalarından eğitime kadar Konya genelinde temelini attıkları veya tamamlayarak hizmete sundukları onlarca yatırımdan bahseden Başkan Altay, özellikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte hayata geçirilecek yeni raylı sistem çalışmaları hakkında meclise bilgi verdi.

KONYANIN HAYALİ OLAN BİRÇOK İŞİN BAŞLANGICINI YAPTIK VEYA TAMAMLADIK

Tüm meclis üyelere gösterdikleri katkıdan dolayı teşekkür eden Başkan Altay, Büyükşehir Meclisimiz her zaman olduğu gibi bu dönemde de Türkiyeye örnek bir birlik ve beraberlik içerisinde Konyaya yapılan tüm hizmetlerde oy birliğiyle karar almayı başarabilmiştir. Herhangi bir olumsuz durum, bir tartışma bir gürültü olmadan Konyaya yakışır bir şekilde süreci yürüttük. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Görevi tamamlayacak arkadaşlarımıza bu yaptıkları hizmetlerin Konyalılar tarafından unutulmayacağını ve altın bir dönem yaşadığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Pandemi ve deprem gibi olağanüstü bir dönem geçirdik ama buna rağmen şehrimize 52 milyar liralık yatırım yapmayı başarabildik. Konyanın hayali olan birçok işin başlangıcını yaptık veya tamamladık diye konuştu.

Başkan Altay, konuşmasının sonunda ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 17 Martta Konyada olacağını anımsatarak tüm meclis üyelerini büyük bir coşkuyla yapılacak Konya mitingine davet etti.

 BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KONUŞAN BAŞKAN ALTAY: “ALTIN BİR DÖNEM YAŞADIK

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 39154

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
HALİL KAYA KURSİYERLERE AŞILAMAYI ÖĞRETİYOR
HALİL KAYA KURSİYERLERE AŞILAMAYI ÖĞRETİYOR
KÖKSAL FİLORİNALI: CHP ROZETİ ÇIKARILMAMALI
KÖKSAL FİLORİNALI: CHP ROZETİ ÇIKARILMAMALI